Game# |
TEAMS |
RESULT |
Notes from Section V
|
1 |
#8. Bishop Kearney [8-12] #9. Edison Tech [8-12] Time: 7:00 PM Site: Bishop Kearney HS |
#9. Edison Tech [8-12] 62-59 |
  |
2 |
#4. Webster-Thomas [12-8] #13. Webster-Schroeder [6-14] Time: 7:00 PM Site: Webster-Thomas HS |
#13. Webster-Schroeder [7-14] 64-58 |
  |
3 |
#5. McQuaid Jesuit [12-8] #12. Victor [6-14] Time: 7:00 PM Site: McQuaid HS |
#5. McQuaid Jesuit [13-8] 84-58 |
  |
4 |
#7. Hilton [9-11] #10. Penfield [7-13] Time: 7:00 PM Site: Hilton HS |
#7. Hilton [10-11] 53-23 |
  |
5 |
#3. Gates-Chili [14-6] #14. Aquinas [5-15] Time: 7:00 PM Site: Gates-Chili HS |
#3. Gates-Chili [15-6] 66-53 |
  |
6 |
#6. Uprep [11-9] #11. Churchville-Chili [7-13] Time: 7:00 PM Site: Roberts-Wesleyan College |
#6. Uprep [12-9] 64-46 |
  |
Game# |
TEAMS |
RESULT |
Notes from Section V
|
50 |
#1. Northstar Christian [19-1] #16. North Rose-Wolcott [3-18] Time: 7:00 PM Site: Northstar |
#1. Northstar Christian [20-1] 89-24 |
  |
51 |
#8. East Rochester [13-7] #9. Sodus [11-9] Time: 7:00 PM Site: East Rochester |
#8. East Rochester [14-7] 33-32 |
  |
52 |
#4. LeRoy [16-4] #13. Early College [4-16] Time: 7:00 PM Site: LeRoy HS |
#4. LeRoy [17-4] 54-34 |
  |
53 |
#5. Marcus Whitman [17-3] #12. Williamson [6-13] Time: 7:00 PM Site: Marcus Whitman HS |
#5. Marcus Whitman [18-3] 55-32 |
  |
54 |
#2. Pembroke [20-0] #15. Holley [4-16] Time: 7:00 PM Site: Pembroke HS |
#2. Pembroke [21-0] 59-37 |
  |
55 |
#7. Gananda [13-7] #10. Canisteo-Greenwood [9-11] Time: 7:00 PM Site: Gananda |
#7. Gananda [14-7] 84-50 |
  |
56 |
#3. Addison [17-3] #14. Red Creek [6-14] Time: 7:00 PM Site: Addison |
>#3. Addison [18-3] 69-25 |
  |
57 |
#6. Avon [14-6] #11. Byron-Bergen [7-13] Time: 7:00 PM Site: Avon |
#6. Avon [15-6] 66-43 |
  |
Game# |
TEAMS |
RESULT |
Notes from Section V
|
66 |
#1. Perry [18-2] #17. Keshequa [2-19] Time: 7:00 PM Site: Perry HS |
#1. Perry [19-2] 72-40 |
  |
67 |
#8. Rochester Academy [10-10] #9. Bloomfield [10-10] Time: 7:00 PM Site: Hoover Drive School |
#8. Rochester Academy [11-10] 63-61 |
  |
68 |
#4. C.G. Finney [15-5] #13. Red Jacket [7-13] Time: 7:45 PM Site: C.G. Finney HS |
#4. C.G. Finney [16-5] 65-54 |
  |
69 |
#5. Oakfield-Alabama [14-6] #12. Geneseo [8-12] Time: 7:00 PM Site: Oakfield-Alabama HS |
#12. Geneseo [9-12] 55-47 |
  |
70 |
#2. Caledonia-Mumford [18-2] #15. Campbell-Savona [4-16] Time: 7:00 PM Site: Caledonia-Mumford HS |
#2. Caledonia-Mumford [19-2] 88-37 |
  |
71 |
#7. Cuba-Rushford [11-8] #10. South Seneca [10-10] Time: 7:00 PM Site: Cuba-Rushford HS |
#7. Cuba-Rushford [12-8] 79-65 |
  |
72 |
#3. Lyons [17-3] #14. Rochester Prep [6-14] Time: 7:00 PM Site: Lyons HS |
#3. Lyons [18-3] 73-61 |
  |
73 |
#6. Alexander [14-6] #11. Warsaw [9-11] Time: 7:00 PM Site: Alexander HS |
#11. Warsaw [10-11] 62-60 [OT] |
  |
Game# |
TEAMS |
RESULT |
Notes from Section V
|
97 |
#8. Hammondsport [9-11] #9. Romulus [7-13] Time: 7:00 PM Site: Hammondsport |
#8. Hammondsport [10-11] 52-49 |
  |
98 |
#4. Elba [14-6] #13. Friendship [1-19] Time: 7:00 PM Site: Elba HS |
#4. Elba [15-6] 59-23 |
  |
99 |
#5. Avoca [13-7] #12. Houghton [5-12] Time: 7:00 PM Site: Avoca HS |
#5. Avoca [14-7] 69-29 |
  |
100 |
#7. Whitesville [10-10] #10. Lima Christian [6-14] Time: 7:00 PM Site: Whitesville |
#10. Lima Christian [7-14] 57-51 |
  |
101 |
#3. Scio [16-4] #14. Arkport-Canaseraga [0-19] Time: 7:00 PM Site: Scio |
#3. Scio [17-4] 65-23 |
  |
102 |
#6. Bradford [10-10] #11. Andover [7-13] Time: 7:00 PM Site: Bradford HS |
#6. Bradford [11-10] 69-38 |
  |