Section V Boys' Basketball 2017-2018
Daily League Schedules
12/28/17
Away League Class Home League Class Notes JV Var
Tournament-Councilor Classic TBA TBA Bolivar-Richburg AL D1 at Houghton College TBA TBA
Tournament-Councilor Classic TBA TBA Cuba-Rushford AL C2 at Houghton College TBA TBA
Tournament-Councilor Classic TBA TBA Fillmore AL D1 at Houghton College TBA TBA
Tournament-Scio TBA TBA Friendship AL D2 TBA TBA
Tournament-Scio TBA TBA Scio AL D2 TBA TBA
Tournament-Scio TBA TBA Hinsdale AL2 D2 TBA TBA
Clyde-Savannah W D1 Mynderse FLE B at NYCC None 6:00PM
South Seneca FLW C2 Waterloo FLE B at NYCC None 12:30PM
Tournament-Wayne TBA TBA Wayne FLE A2 TBA TBA
Letchworth LIV2 C1 Honeoye FLW D1 1:00PM 2:30PM
Tournament-Red Jacket TBA TBA Red Jacket FLW C2 TBA TBA
Tournament-Cal Mum TBA TBA Alexander GR1 C2 TBA TBA
Rochester Prep IND C2 Lyndonville GR2 D1 None 7:00PM
Tournament-Batavia Lions TBA TBA Elba GR2 D2 TBA TBA
Tournament-Batavia Lions TBA TBA Notre Dame-Batavia GR2 D1 TBA TBA
Tournament-Cal Mum TBA TBA Wheatland-Chili GR2 D1 TBA TBA
Hornell LIV1 B Northstar Christian IND C1 from 12/12 1:00PM 2.30PM
Tournament-Bishop Ludden TBA TBA Aquinas IND AA TBA TBA
Tournament-Elmira TBA TBA Newark IND D TBA TBA
Tournament-RH TBA TBA Uprep IND AA TBA TBA
Tournament-Wayne TBA TBA Vertus IND A2 ?? TBA TBA
Tournament-Keshequa TBA TBA Dansville LIV1 B TBA TBA
Tournament-Cal Mum TBA TBA Caledonia-Mumford LIV2 C2 TBA TBA
Tournament-Keshequa TBA TBA Warsaw LIV2 C2 TBA TBA
Tournament-Cal Mum TBA TBA York LIV3 D1 TBA TBA
Tournament-Keshequa TBA TBA Keshequa LIV3 C2 TBA TBA
Tournament-Brockport TBA TBA Gates-Chili MN1 AA vs. Brockport 2:15PM 6:00PM
Tournament-RH TBA TBA Rush-Henrietta MN1 AA TBA TBA
Tournament-Brockport TBA TBA Churchville-Chili MN2 AA vs. Spencerport 12:30PM 4:00PM
Tournament-Brockport TBA TBA Spencerport MN2 A1 vs. Churchville-Chili 12:30PM 4:00PM
Tournament-RH TBA TBA Irondequoit MN2 A1 vs. RH 2:45PM 6:15PM
Bishop Kearney IND AA Greece-Athena MN3 A1 at Hilton Showcase 2:45PM 6:15PM
Edison Tech RCAC AA Pittsford-Mendon MN3 A1 at Hilton Showcase 1:00PM 4:30PM
Tournament-Brockport TBA TBA Brockport MN3 A1 vs. Gates-Chili 2:15PM 6:00PM
Tournament-Batavia Lions TBA TBA Batavia MN4 A2 TBA TBA
Tournament-Wayne TBA TBA Greece-Olympia MN4 B TBA TBA
East RCAC A2 Early College RCAC C1 at Wilson Foundation 12:00PM 2:00PM
Tournament-Wayne TBA TBA NE Douglas RCAC A2 TBA TBA
McQuaid RCAC AA Elmira HS Sec 4 AA at Elmira Tournament None 8:15PM
Mt. Morris LIV3 D1 Arkport-Canaseraga ST D2 at Arkport TBA TBA
Tournament-Keshequa TBA TBA Canisteo-Greenwood ST C1 TBA TBA
Tournament-Scio TBA TBA Alfred-Almond ST D1 TBA TBA
Midlakes FLE B Lyons W C2 at NYCC None 2:00PM
Tournament-Red Jacket TBA TBA Williamson W C1 TBA TBA
Tournament-Red Jacket TBA TBA Marion W C2 TBA TBA